LOGİPARK OFİS

PROJE TİPİ: MİMARİ

Fonksiyon: OFİS

Proje Adı: Logipark Ofis Bloğu
Yapılan İş: Mimari Tasarım
Proje Alanı: 12.500 m²
Proje yeri: Tuzla/İstanbul
Proje Tarihi: 2011

Logipark parsellerinden birinde yer almak üzere tasarladığımız ofis bloğu.Tasarımın temel belirleyicileri uzun cephedeki manzaradan faydalanılması ve hem lojistik parkın içerisinden geçen yoldan erişilebilir olması hem de ikinci bir  girişle lojistik parktan ayrı ve içe dönük olabilmesini sağlamaktı.

Bina, parselin yoldan uzak ucuna yerleştirilerek büyükbir kütle olarak algılanmaması ve yolun diğer tarafındaki daha düşük kota yerleşen binaları gölgelememesi sağlandı.

Güneş panelleri, güneş kontrolü sağlarken aynı zamanda üzerine yerleştirilecek  güneş panelleriyle enerji de üretecek.

Detaylar..
Mecaplast AR-GE


Proje Alanı: 1.600 m²
Proje yeri: TOSB-Gebze
Proje bitiş tarihi: 2011
İnşaat Bitiş Tarihi: 2011

Fransız firma, İstanbul’da kuracağı Ar-Ge departmanı için bizden hızlı ve ekonomik inşa edilebilecek ve zaman içinde büyümeye uygun bir proje talep etti. Yapı, container tipi prefabrik kutular bir araya getirilerek tasarlandı ve bir ayda inşa edildi. Containerların sıradan görüntüsü firmanın logosunu da taşıyan ikonik bir tak ile bozulurken diğer cephede tasarlanan balkon ile cepheye ritim getirildi.

Detaylar..
Cimpor Çimento Fabrikası ve Yönetim Ofisleri


Proje Alanı: 8.000 m²
Proje yeri: Ankara
Proje bitiş tarihi: 2008
İnşaat Bitiş Tarihi: 2009

Fabrika Arazisi içindeki yönetim binası, laboratuarlar,yönetim birimleri ve sosyal alanları içeriyor. Brüt beton ve özel detaylar kullanılarak, firmanın kimliğini yansıtan bir bina tasarlandı. Kullanıcının konforunu arttıracak iç bahçe ve sosyal fonksiyonların tasarımı gibi konulara özen gösterilerek, klasik tozlu sanayi yapısı formatının dışına çıkıldı.

Detaylar..
LOGİPARK TUZLA

Proje Alanı: 126.000 m²
Proje yeri: Tuzla / İstanbul
Proje Tarihi: 2008
İnşaat Tarihi: 2012

Çok eğimli araziye dev bloklar yerleştirme zorluğunu, yapıları eğim yönünde çapraz olarak setlere oturtarak çözdük. Blok ve yollar arasında oluşan geniş meydanlar, dev binaların görsel ağırlığını engelledi. Her blok arazinin iki yanından geçen iki imar yoluna da rahatlıkta erişebilmekte. İç bahçeli galeriler, cephelerde mesh kullanımı , geoslope uygulanarak yapılan yeşil duvarlar, tasarımın ögeleri.

Detaylar..