ANATOLIA TILES&STONE LOJİSTİK BİNA

Proje Alanı: 65.000 m²
Proje yeri: Aliağa-İzmir
Proje bitiş tarihi: 2016
İnşaat Bitiş Tarihi: 2018

Kanada'da benzer ölçekte tesislere sahip olan firma için tasarlanan yeni lojistik binada, operasyonel bölümün yanısıra, keyifli ve nitelikli bir çalışma ortamına sahip açık ofisler, ürünlerin sergileneceği yüksek tavanlı showroomlar, lounge tarzı toplantı odaları ve firma sahipleri için, konaklama fonsiyonu da içeren executive ofis bölümlerini tasarladık.

Detaylar
ICI Halı Fabrika ve Yönetim Binası


Proje Alanı: 11.000 m²
Proje yeri: Tuzla/İstanbul
Proje Tarihi: 2012
İnşaat Tarihi: 2015

Yapıyı ikiye bölüp üretim ve ofis fonksiyonlarını ayrı bloklarda çözdük ve bu blokları çekme sınırlarına  yerleştirerek artan alanı orta kısımda iç bahçe olarak kullandık. Bu yöntemle hem iki fonksiyonu ayırdık hem de ortada bir iç bahçe oluşturarak her iki bloğa da ışık alan extra cepheler kazandırdık. Proje LEED Platin sertifikalı yeşil bina adayı.

Detaylar
Ortana Fabrika

Proje Alanı: 12.000m²
Proje yeri: Ankara
Proje Tarihi: 2012
İnşaat Tarihi: 2016

Yapı, çalışanların konforu ve verimlilik ilkeleri çerçevesinde tasarlandı. Ofisler arazinin yüksek tarafına, geniş vistaya hakim güney cephesine yerleştirildi. Ofis katlarında iç bahçeler oluşturuldu. Çatı ışıkları ve polikarbonat cephe elemanlarıyla üretim holüne gün ışığı sağlandı. Güney cephesindeki büyük çelik güneş kırıcı, hi-tec görüntüsüyle binanın işlevini yansıtıyor.

Detaylar